Заказать звонок

   

  Геліосистема – досить поширений сьогодні термін, але все ще не до кінця зрозумілий багатьом людям. Давайте розберемося, що ж це таке. Геліосистемою називається обладнанням, а точніше комплект, функція якого полягає в перетворенні сонячного випромінювання в енергію, яку ми можемо використовувати. Як не дивно, гелію в цьому механізмі не існує, як можна помилково припустити з назви. Сьогодні на ринку існує два види геліосистем, але з різним типом кінцевого продукту:

   

  • Фотоелектричні системи – системи, які перетворюють сонячну енергію в електричну;
  • Геліосистеми -… у тепловому

  Давайте розберемося, що таке геліосистема і як вона працює детальніше.

  Сьогодні геліосистеми є найбільш ефективним способом перетворення енергії, випромінюваної сонцем, в тепло, про що свідчить неймовірно висока ефективність цієї технології – 95%! Кращий спосіб використання геліосистем – використовувати їх в побутових цілях, для обігріву великого обсягу рідини і багатьох інших промислових робіт. Однак їх використання виключно з метою обігріву води в приватному будинку – не найкращий варіант, адже в цьому випадку важливо точно розрахувати необхідний добовий обсяг енергії, або перед вами постане питання перерозподілу її надлишку. Але варто звернути вашу увагу на зворотний ефект у разі нагрівання великих об’ємів води, де геліосистеми показали себе вкрай позитивно. Вони також вигідні для підігріву води, наприклад, в готелях, де відбувається постійний аналіз гарячої води, а також велике теплове навантаження. У випадку великих підприємств використання геліосистем краще збалансоване, за рахунок стабільного аналізу води.

  Геліосистема складається з:

  • Геліко-колектор (теплогенератор)
  • Насос, тиск
  • Об’єкт, який нагрівається

  Комплектация

  Переваги геліосистем:

  • Значна економія енергії, необхідна для нагрівання води.
  • Довге життя – близько 30 років.
  • Швидка окупність – 7 років.
  • Завдяки типам використовуваних матеріалів (скло та алюміній), які складають саму геліосистему, вона має властиву зносостійкість.

  Недоліки геліосистем:

  • Сезонність, бо взимку в Україні випуск значно нижчий, ніж влітку.
  • Дорогі інвестиції. Однак це мінус, який виросте в плюс завдяки короткому терміну окупності.

  Коливання напруги дуже часто роблять негативний вплив на геліосистему і можуть впливати на її роботу, що в повторних випадках може призвести до необхідності технічного обслуговування для продовження нормальної роботи системи.

  В межах України геліосистеми будуть ефективно працювати всюди, в будь-яких областях, незалежно від їх географічного розташування, скрізь рясніє сонячна інсоляція. Хоча вихід у південних регіонах буде на порядок вищим, ніж у північних, це не обов’язково свідчить про провал геліосистем у конкретних районах, адже і там, і там можна зберегти.

  Ви можете замовити геліосистеми у нашої компанії, де вам гарантовані якісні послуги з монтажу і сам продукт.

  Сезонні геліосистеми


  Використовуються вакуумні колектори з прямою лінією
  Тепловіддача сонячної енергії у воду.

  Принцип дії: в таких системах вакуумні трубки розташовуються під певним кутом і підключаються до накопичувального бака. З нього вода тече прямо в трубки, нагрівається і повертається назад.

  Переваги: тепло передається у воду без інших елементів = > низька вартість і висока ефективність.

  Недоліки: великий обсяг води схеми теплообмінника (60-200 літрів)

  Всесезонні геліосистеми

  Всесезонні геліосистеми – це вакуумні колектори з тепловою трубою Теплова труба.

  Принцип дії: закрита система, в якій через верхню частину колектора і котушку протікає незамерзаюча рідина. Ця рідина приймає тепло від мідних наконечників, нагрітих до температури 250-300 С, а потім гаряча рідина перекачується через котушку акумулятора і нагріває воду. Цикл передачі тепла від колектора до акумулятора триває стільки, скільки триває день.

  Насос управляється електронним контролером, він стежить за станом системи. Датчики контролера знаходяться в колекторі і в акумуляторі. Вони вказують на температуру в системі. Крім того, розширювальний бак захищає систему від занадто високого тиску, що виникає внаслідок підвищення температури, а не використання води споживачами.


  Функціонування всесезонного колектора

  Функціонування всесезонного колектора

  Функціонування всесезонного колектора

  Схема роботи всесезонного колектора

  Подгрев бассейна

  Схема роботи всесезонного геліоколектора

  Все більше людей підтримують інвестиції в самовідновлювану енергію. Однією з таких покупок можуть стати сонячні колектори, які ви можете придбати на нашому сайті.
  Однак чи дійсно така інвестиція вигідна для споживача?
  Безсумнівно, така конструкція є одним з кращих способів економії на споживанні електроенергії, яка витрачається на підігрів води. Єдина умова – сонячна радіація. Через його відсутність вночі процес нагрівання води в Сонячній системі не відбувається в Сонячному колекторі. Однак відсутність сонячної радіації є єдиною причиною неоперабельності системи. У похмуру погоду, період розсіяного світла, геліосистема функціонує, хоча і з меншою продуктивністю. Все завдяки вибірковому покриттю, яке поглинає практично весь спектр сонячного випромінювання, від ультрафіолетового до інфрачервоного.

  Одне з поширених питань полягає в тому, як працює сонячний колектор в зимовий сезон? Навіть низькі температури не є неприємністю – система працює при -30, з пропіленгліколем в основі теплоносія, і при -50 градусах, якщо основа гліцерина. Немає сумнівів, що продуктивність знижується, але такі умови жодним чином не роблять сонячний колектор повністю неоперабельним. Ще одним фактором є зледеніння, яке може знизити продуктивність майже на 25%, але все одно не припиняє функціонування. Однією з великих переваг геліосистеми є те, що вона навряд чи потребує спеціального обслуговування. Система самоочищається за рахунок природних явищ, від роду дощу, снігу та інших. Немає сумнівів, що важке забруднення може вплинути на його продуктивність на 3-7%, але це не часто. Що стосується робочих механізмів, то основним з них є сонячний колектор, то бажана щорічна сервісна інспекція, яка включає в себе огляд загальної системи і заміну короткотривалих компонентів при необхідності. Замовити цю послугу ви можете в нашій компанії, а також купити сонячний колектор.

  Що потрібно знати про геліосистеми?

  Основною причиною установки геліосистем для обігріву води є бажання заощадити. Це вигідно для людей, які проживають у районах з відносно високими тарифами на електроенергію. На інвестиції в технології відновлюваної енергетики найважливіше звертати увагу юридичним особам, підприємства яких вимагають багато електроенергії, в даному випадку на обігрів води, наприклад – опалення. У великих масштабах це рішення особливо вигідне. Однак сонячна система не може повністю забезпечити підігрів води. Це можливо тільки в жаркий період часу, але не в холодну пору року, адже покриття витрат роботою геліосистеми складе всього 40%, і в цьому випадку доведеться платити за покупку недостатньої електроенергії.
  Важливо також розуміти, що Сонячна система не виробляє електроенергію для продажу, тільки для особистого користування. У разі незапланованого надлишкового виробництва енергія повинна бути передана іншим об’єктам, які можуть її використовувати.
  Якщо ви хочете створити надійну інвестицію без особливих зусиль і великих втрат, виробництво відновлюваної енергії є найкращим рішенням.

  Які буваютьгеліосистеми і які їх відмінності?

  Інвестування в сонячну енергію – серйозна фінансова інвестиція, тому підходити до вибору слід з розумом, заздалегідь зважуючи факти і оцінюючи переваги і недоліки всіх варіантів. Розглянемо види геліосистем, і на що варто звернути увагу при їх виборі.
  Сонячні колектори бувають плоскі і вакуумні. Різниця полягає в механізмі їх роботи і результатах, які вони дають.
  Плоскі колектори використовуються набагато частіше, їх вартість трохи нижче, а ККД в сонячні дні на 10% вище, ніж у вакуумних, і цілий рік може працювати і те, і інше. Вакуумні,на відміну від цього, показують результати набагато вище в похмурі дні і зиму в цілому на 20%. 

  У плоских колекторах нагрівальний елемент являє собою пластину, яка передає накопичене тепло воді або поліпропіленгліколю. Тепла вода зберігається в резервуарі до моменту використання. Вакуумні колектори спроектовані за принципом роботи термосу. Зовнішня трубка в результаті сонячного світла генерує тепло, яке передається в теплообмінник, тепла вода надходить в резервуар, холодна – до початку механізму нагрівання.
  Купити сонячні колектори в нашій компанії ви можете вже зараз, а допоможуть вам з підбором менеджери, котрих можна знайти за номерами телефонів, зазначених на сайті.